Монетизація субсидій і пільг на ЖКП в 2020 році


Монетизація житлової субсидії та пільги на комунальні послуги — це отримання субсидіантом (пільговиком) “живих грошей” на спеціальний окремий банківський рахунок. Обов’язковою умовою монетизацій є відкриття рахунку в державній фінансовій установі. Таким чином надання пільг і субсидій на ЖКП відбувається у грошовій формі, за принципом “заощадив — значить заробив”. Державна програма монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг запроваджується поступово.

Етапи монетизації

Монетизація житлових субсидій і пільг в Україні здійснюється у три етапи:

  • перший етап: «живі кошти» на банківський рахунок отримують ті, хто звернувся за субсидією (пільгою) вперше. Тобто усі громадяни, які подали документи на субсидію отримають живі гроші на оплату газу, опалення, електроенергії, води і твердого палива виключно на окремий рахунок, відкритий у державній фінустанові. Звичайно, монетизацію будуть проводити лише за умови, що субсидія або пільга була призначена.
  • другий етап: монетизація субсидій розповсюджується на усіх громадян України, які в минулі роки отримували субсидію (пільги) на опалення, тверде паливо, електроенергію, газ і воду. Це, так звані, “надійні субсидіанти”, до майнового стану сімей яких у соцзахисту немає зауважень. За даними Мінсоцполітики, загальна кількість таких домогосподарств в Україні, включаючи пільговиків — більше двох мільйонів.
  • третій етап: наймасштабніша монетизація, коли живі кошти повинні отримати усі, без виключення, громадяни України, яким було призначено житлову субсидію чи пільгу. Єдиною умовою монетизації є наявність законних підстав для погашення державою частини плати за спожиті житлово-комунальні послуги. В інших випадках, в наданні субсидії або пільги повинно бути повністю відмовлено.

Загальна монетизація в Україні повинна бути повністю завершена у строк не пізніше 01.03.2020 року.


Процедура монетизації

Постановою КМУ про монетизацію субсидій та пільг на ЖКП передбачено наступний порядок отримання виплат:

  • одержувач подає заяву в управління соціального захисту населення і дає дозвіл на обробку банком своїх персональних даних
  • відбувається електронний обмін інформацією між органом соцзахисту, фінустановою і підприємством, яке надає ком. послуги
  • на отримувача субсидії (пільги) відкривається спец. рахунок у банку, куди будуть надходити гроші в рамках монетизації
  • коли кошти будуть зараховані на банківський рахунок — здійснюється списання грошей, необхідних для надання субсидії

Споживач комунальних послуг, який використав менше соціальної норми споживання, встановленої субсидією чи пільгою, отримує зекономлені кошти на власний рахунок.

Важливо! Повернення грошей за монетизацією відбувається лише за умови повної відсутності заборгованості за сплату житлово-комунальних послуг. Крім того, отримати «на руки» невикористані гроші можливо лише після подачі споживачем заяви про отримання «живих коштів» по програмі монетизації субсидій і пільг.


Заява на монетизацію

Подивитися і скачати бланк заяви на компенсацію зекономленої субсидії можна на нашому сайті.

Зразок заяв на монетизацію субсидій


Завантажити зразок заяви на монетизацію субсидії



Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.



Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑