Повістка до військкомату 2017: уточнення даних, медкомісія і призов

У цій статті військового адвоката розглянуті всі існуючі в Україні види повісток в РВК, правила і порядок їх вручення, а також неявка за повісткою і відповідальність за це.

Види повісток у військкомат

  • Уточнення облікових даних
  • Проходження медкомісії
  • Призов на військову службу

Повістки до військкомату на медкомісію і уточнення даних (зразок)Повістка для уточнення даних

Уточнення військово-облікових даних — це найпоширеніше в Україні формулювання повісток до військових комісаріатів. В першу чергу, уточнення облікових даних у військкоматі означає оновлення інформації про склад сім’ї та стан здоров’я призовників і військовозобов’язаних. Звісно, РВК можуть цікавити й інші відомості (наприклад, місце роботи), проте саме сімейні обставини та наявність захворювань прямо впливає на можливість призову і отримання відстрочки від нього. Наприклад, дитина до 3 років звільняє від військової служби як строковиків, так і офіцерів запасу, а захворювання, що входять в перелік хвороб, які звільняють від армії, дають право на відстрочку від призову.

Повістка на медкомісію

Направлення на медогляд (медичну комісію) — це повістка за підписом військового комісара, яка зобов’язує призовника і військовозобов’язаного пройти медичне обстеження. Разом з повісткою на медкомісію у військкоматі зазвичай видається «картка дослідження та медичного огляду військовозобов’язаного», в яку заносяться результати аналізів і висновки лікарів. На зворотному боці цього документа є графа для запису остаточних висновків військово-лікарської комісії (ВЛК): про придатність або непридатність до військової служби. Постанову ВЛК підписує секретар і голова медкомісії РВК. Якщо військовозобов’язаний або призовник не згоден з рішенням медичної комісії військкомату і хоче його оскаржити, скарга подається до ЦВЛК або до окружного адміністративного суду.

Повістка на призов до ЗСУ

Виклик до військового комісаріату для призову на строкову службу — це найгірше формулювання для призовника. Неявка в РВК за такою повісткою може спричинити відповідальність за ст. 335 Кримінального кодексу України (ухилення від строкової служби). Відмінність наведеного формулювання від попередніх видів повісток у тому, що в даному випадку ухиляючись від явки призовник точно розуміє, що ухиляється від призову. Це є важливою умовою для притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 335 КК. Повістки до військових комісаріатів для призову в армію, без попереднього виклику на медогляд, на практиці зустрічаються досить часто, однак медкомісія все одно проводиться обов’язково (після явки, але зазвичай формально). Все сказане вище стосується й призову офіцерів запасу.

Повістка «з’явитися з речами»

Вимога з’явитися з речами на пункт збору — це не самостійний документ і така повістка не означає негайну відправку у війська. Перелік речей зазвичай вказується на зворотному боці повістки про призов на військову службу (строкову або за мобілізацією). Проведення медкомісії в цьому випадку є обов’язковим. Як показує практика, формулювання «при собі мати …» присутнє в 70-80 відсотках повісток. Це залежить від наявних бланків і зазвичай не пов’язане з перспективою призову. Незалежно від тексту отриманої повістки, при візиті до військкомату необхідно обов’язково взяти з собою військовий квиток або приписне свідоцтво. Вимога прибути з речами до військового комісаріату зустрічається також під час призову на навчальні збори резервістів і військовозобов’язаних.

Повістки «пропоную» і «наказую»

Наслідки неявки до військкомату за повісткою зі словами «пропоную» і «наказую» — не відрізняються (кримінальна відповідальність настає в обох випадках). Важливо відзначити, що згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», воєнком дійсно має право віддавати накази військовозобов’язаним та призовникам, до моменту їх відправки в розташування військової частини, однак і пропозиція, зроблена військовим комісаром в рамках чинного законодавства (та на його виконання), теж вважається обов’язковою. Чи настане кримінальна або адміністративна відповідальність за неявку по повістці та за ухилення від армії, визначається умислом ухильника і не залежить від формулювання повістки. Значення має лише мета виклику до РВК: звірка облікових даних, направлення на медичний огляд чи безпосередньо призов на строкову службу.

Мобілізаційне розпорядження

Мобілізаційний припис — це документ, який вручається військовозобов’язаному після проходження медкомісії, за умови визнання придатним до служби в армії. Мобілізаційне розпорядження зобов’язує громадянина з’явитися на призовний збірний пункт протягом 12-24 годин після оголошення мобілізації (загальної або часткової). У розпорядженні також може вказуватися номер військової частини, до якої військовий комісар приписав військовозобов’язаного.
УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично Рейтинг статьи: 5,00 из 5,00Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑