Реєстрація шлюбу в 2018 році: нові правила

Згідно Сімейного кодексу шлюбом є сімейний союз чоловіка і жінки, які досягли шлюбного віку і зареєстрований в установленому законом порядку з добровільної згоди нареченого і нареченої. В Україні примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Який порядок укладення шлюбу в Україні?

Порядок укладення шлюбу в Україні передбачає проходження декількох етапів:Етап №1: Вибір місця проведення одруження (РАЦСу)

На сьогоднішній день в Україні немає прив’язки до прописки молодят і подавати заяву на реєстрацію шлюбу можна абсолютно в будь-який РАЦС на території України. Дана обставина надає нареченому і нареченій можливість вибрати місце проведення одруження на свій смак і відповідно до власних критеріїв (зручне розташування РАЦСу, гарний зал, улюблене місто, найменша статистика розлучень).

Етап №2: Ознайомлення молодят з правами і обов’язками

Згідно з українським законодавством співробітники органу державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язані ознайомити молодят з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов’язками як майбутнє подружжя і батьків, а також роз’яснити відповідальність за приховання перешкод до укладення шлюбного союзу (ст. 29 СК). Крім того, до підготовчого періоду шлюбу можна віднести стадію взаємного ознайомлення нареченого і нареченої зі станом здоров’я один одного, що передбачено ст. 30 Сімейного кодексу.

Етап №3: Подача заяви на реєстрацію цивільного шлюбу

Заява про державну реєстрацію шлюбу подається майбутнім подружжям особисто (ч. 2 ст. 28 СКУ). Разом з тим, українським законодавством передбачена можливість подачі заяви на весілля через представника. Однак зробити це можна лише при наявності поважних причин, що перешкоджають особистим зверненням. Крім того, з недавнього часу українцям надано можливість подавати заяву на вступ у шлюб online (детальна інструкція, як додати електронну заявку, наведена нижче).

Як подати заяву в РАЦС через інтернет?

Подача заяви на реєстрацію шлюбу через Інтернет проводиться за допомогою веб-порталу «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Подати заявку на укладення шлюбу онлайн можна не в усі РАЦСи, оскільки в Україні поки діє пілотний проект. Повний перелік РАЦСів, які приймають електронні заяви на весілля — тут.

Щоб подати на реєстрацію шлюбу онлайн необхідно виконати всього чотири пункти: • зареєструватися на веб-порталі (див. вище)
 • обрати відділення РАЦСу, дату, час і тип церемонії
 • сплатити державне мито за надання послуги
 • заповнити форму заяви (повні анкетні дані нареченого і нареченої, громадянство)

Зверніть увагу, що електронна заява має подаватися з накладанням цифрового підпису. У разі його відсутності, для підписання заяви на весілля доведеться відвідати обраний вами РАЦС не пізніше 3 робочих днів з моменту отримання повідомлення про результати розгляду заявки. Це важливо, оскільки місячний термін до реєстрації шлюбу почне обчислюватися тільки з моменту належного підписання заяви.

Які документи потрібні для заміжжя в 2018 році?

Заміжжя в Україні оформляється органами державної реєстрації актів цивільного стану при подачі повного пакету документів:

Молодята — громадяни України
 • український паспорт
 • ідентифікаційний код
 • квитанція про сплату державного мита та послуг РАЦСу
 • свідоцтво про народження і дозвіл суду на вступ в шлюб (неповнолітнім)
Повторне одруження

Крім паспортів, ІПН і квитанції про оплату держмита необхідно надати будь-який документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу: • свідоцтво про розлучення
 • рішення суду про розірвання шлюбу
 • свідоцтво про смерть одного з подружжя
 • рішення суду або висновок РАЦСу про визнання шлюбу недійсним
Реєстрація шлюбу з іноземцем
 • паспортний документ
 • документ, що підтверджує наявність законних підстав для перебування в Україні

Всі документи, видані за межами України, повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально.

Скільки часу чекати реєстрації шлюбу?

За загальним правилом укладання шлюбу відбувається після спливу одного місяця з моменту подачі заяви. При подачі заяви співробітник РАЦСу погоджує з вами дату і час розпису. Через поважні причини (вагітність нареченої, майбутнє тривале відрядження, важка хвороба, призов на строкову військову службу і т.п.) термін очікування після подачі заяви в РАЦС може бути скорочений і розпис проводиться в день подачі заяви або в будь-яку іншу дату.

Крім того, в липні 2016 Кабінет Міністрів України запустив пілотний проект по скороченню термінів реєстрації шлюбу, який дозволяє знизити час очікування розпису до декількох годин. Проте, скористатися послугою швидкого одруження можна лише в ряді міст України:

 • Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків, Чернівці, Запоріжжя, Ужгород, Житомир, Миколаїв
 • Херсон, Суми, Рівне, Маріуполь, Сєвєродонецьк, Станиця Луганська, Біла Церква, Луцьк
 • Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Тернопіль, Кропивницький, Бахмут, Чугуїв, Хмельницький
 • Полтава, Вінниця, Чернігів, Бориспіль, Білгород-Дністровський, Кам’янець-Подільський
 • Черкаси, Кременчук, Хотин і с. Кам’яниця (Ужгородський район Закарпатської області)

Найближчим часом реалізувати право на експрес-реєстрацію можна буде практично в усіх регіонах країни, в тому числі, в сільській місцевості.Де можна зареєструвати експрес-одруження?

Офіційно оформити шлюб за один день в Україні можна за наступними адресами:

Учреждения, регистрирующие брак за сутки

Повний перелік адрес і телефонів установ, що надають послугу «шлюбу за 24 години» — тут.

Як зареєструвати шлюб за добу в Україні?

Для проведення прискореної процедури одруження молодятам необхідно звернутися до організатора шлюбної церемонії (мова йде про місцеві ради та адміністрації), перелік яких розміщений вище. Укладання шлюбу проводиться після погодження місця і часу проведення весільної церемонії (розпису), а також підписання відповідного договору з організатором урочистості.

Скільки часу займає отримання свідоцтва?

Дані про реєстрацію шлюбу протягом 24 годин будуть внесені до реєстру. Видача свідоцтва про шлюб здійснюється протягом дня, при виникненні необхідності, процедуру видачі можна буде прискорити. Ще одним нововведенням є відсутність штампу про укладення шлюбу в паспортах українців і, як наслідок, позначки про розлучення. Надалі в деяких містах послуга з прискореної реєстрації шлюбу буде надаватися цілодобово.

Скільки коштує укласти шлюб за добу у 2018 році?

Вартість проведення прискореного одруження істотно вище звичайної церемонії і залежить від ряду обставин, зокрема від часу проведення розпису:

 • в будні дні з 9:00 до 16:00 — від 1000 гривень
 • з 16:00 до 9:00 ранку або у вихідний — від 1700 грн.
 • реєстрація шлюбу протягом години — від 2000 гривень
 • виїзна церемонія укладення експрес шлюбу- від 2500 грн.

Ціна укладення шлюбу за добу знижена для бійців АТО. Крім того, передбачені пільги для інвалідів, дітей-сиріт і ветеранів.УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично Рейтинг статьи: 4,75 из 5,00


6 online консультации по “Реєстрація шлюбу в 2018 році: нові правила

ЮРИДИЧЕСКАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ ОНЛАЙН

 • 05.02.2018 в 14:36

  Ми з моєю дівчиною весною плануємо відвідати її родичів у Луцьку та Нововолинську. В нас є бажання одружитися без зайвих урочистостей та пафосу. Було б добре зробити це під час нашої невеличкої подорожі. Підкажіть, де у Волинській області можна оформити шлюб за скороченою процедурою? І де це буде зробити вигідніше з фінансової точки зору? Чекаю на відповідь. Дякую!

  • 05.02.2018 в 17:39

   Одружитися протягом 24 годин у Волинській області можна за наступними адресами:

   місто Ковель:

   • Комунальне підприємство «Добробут»
    Адреса: вул. Грушевського, 106 а, тел.: (03352) 5-93-63, (066) 752-77-36

   місто Луцьк:

   • Державний історико-культурний заповідник (Луцький замок)
    Адреса: вул. Драгоманова, 23, вул. Кафедральна, 1, тел.: (0332) 71-44-37
   • КП «Луцькреклама» Луцької міської ради
    Адреса: вул. Лесі Українки, 35, тел.: (0332) 72-82-92, (0332) 77-78-88
   • Волинський академічний Український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка
    Адреса: Театральний майдан, 1, тел.: (0332) 72-34-32, (050) 861-64-01

   місто Нововолинськ:

   • Комунальний заклад «Нововолинський міський палац культури»
    Адреса: бульвар Шевченка, 6, тел.: (03344) 3-21-45

   Вартість шлюбу за добу можна дізнатися за вказаними вище номерами телефонів.

 • 15.01.2018 в 15:46

  Як завжди у нас в країні не зрозуміло, чи треба для одруження подавати військовий квиток?! В центрі «Готово» деякі оператори кажуть, що чоловікам необхідно мати приписне або військовий квиток. Хоча на їх сайті та в інтернеті серед списку документів необхідних для укладання шлюбу іх немає.

 • 04.08.2017 в 06:25

  Доброго ранку. Ми з нареченою з різних міст, весілля буде в її місті – Одесі. Чув що експрес-одруження в центральному РАЦСі біля оперного коштує близько 3-4 тис. Чи відрізняється вартість проведення весільної церемонії для інвалідів 3 групи? Може є якісь пільги? Буду дуже вдячний за відповідь!

  • 04.08.2017 в 09:14

   Для пільгових категорій громадян шлюбна церемонія в рамках проекту «шлюб за добу» проводиться по зниженій ціні. Пільги на експрес-заміжжя надаються інвалідам І і ІІ груп, пенсіонерам за віком, учасникам АТО, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та осіб з їх числа

 • 31.07.2017 в 10:23

  Хотіли зареєструвати шлюб, майбутній чоловік — іноземець. У центрі «Готово» (Київ) при пред’явленні його документа, що підтверджує наявність законних підстав для перебування в Україні (паспорта з відміткою про проходження митного контролю), з перекладом і нотаріальним посвідченням сказали, що вони направляють документи в міграційну службу для підтвердження легальності перебування в країні і ця процедура займе до 5 днів. Так що шлюб з іноземцем за добу не реєструється, хоча терміни проведення розпису все ж набагато скорочені.
Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.

Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑