Біометричний закордонний паспорт 2018: документи та ціна

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (паспорт гражданина Украины для выезда за границу) — документ, що засвідчує особу громадянина під час перетину державного кордону і перебування за кордоном. Українським законодавством допускається наявність у громадян одночасно двох діючих загранпаспортів.

Біометричний закордонний паспорт: переваги та відмінності

Зовні паспортний документ нічим не відрізняється від звичайного закордонного паспорта, але в його обкладинку вбудований мікрочіп, на який записується інформація про власника — дані паспорта, цифрове фото, відбитки пальців і оцифрований підпис. Крім того, за письмовою заявою власника паспорта, може бути внесена додаткова інформація (група крові, сімейний стан тощо).

Перевага закордонного паспорта нового зразка полягає в його надійності. Звичайно, підробити можна і біометричний чіп, проте для цього потрібна наявність більш серйозних технологій. До того ж, у зв’язку зі скасуванням для України візового режиму з ЄС, актуальність отримання закордонного паспорта з безконтактним електронним носієм (чіпом) зростає в рази. Це обумовлено тим, що для безвізових поїздок по Європі необхідна наявність саме біометричного паспорта.

Де оформити біометричний закордонний паспорт?

Процедура оформлення біометричного закордонного паспорта здійснюється Державною Міграційної Службою. Раніше ці функції виконував ОВІР. На території України видачою закордонних паспортів займається територіальний орган або підрозділ ДМС, а за кордоном — дипломатичні установи. Адреси, телефони і графік роботи ГМС (ОВІРів) Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст України можна знайти на офіційному сайті міграційної служби.

На сьогоднішній день отримати паспорт для виїзду за кордон можна і в центрі обслуговування громадян «Паспортний сервіс». Це державне підприємство, яке спеціалізується на швидкому, сучасному і комфортному оформленні документів. Центри обладнані пунктами фотографування, зняття відбитків пальців, копіювання оригіналів документів, а також терміналами оплати, що виключає необхідність відвідування банку і скорочує витрати часу.

Як довго оформляється біометричний закордонний паспорт?

Строки виготовлення паспорта для виїзду за кордон встановлені Постановою Кабміну № 152 від 7 травня 2014 року. Відповідно до цього документа видача закордонного паспорта з чіпом (на безконтактному електронному носієві) проводиться: • через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання
 • через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання
 • в термін до 10 робочих днів — у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини — громадянина України
 • в термін до 3 місяців — у разі одночасної подачі заяви про оформлення особою виїзду на постійне проживання за кордон або оформлення заяви-анкети в закордонній дипломатичній установі України
 • в термін до 3 робочих днів — у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном. Прискорене оформлення закордонного паспорта проводиться при наявності документів, що підтверджують необхідність термінового виїзду за кордон

Зверніть увагу! Терміни оформлення закордонних паспортів вказані без урахування часу на їх доставку до місця видачі. Як правило, це ще 1-3 робочих дня. Також варто враховувати, що час оформлення починає обчислюватися з дня, наступного за днем подання заяви (ст. 253 Цивільного кодексу).

Який термін дії біометричного закордонного паспорта?

Термін дії біометричного закордонного паспорта становить 10 років з моменту видачі, тобто документ буде мати силу протягом десятка років і їм можна користуватися, не вдаючись до будь-яких додаткових дій. Однак це не означає, що в силу об’єктивних причин закордонний паспорт не може стати недійсним ще до закінчення строку дії. Дострокова заміна паспорта може відбуватися в наступних випадках:

 • закінчилися сторінки для проставлення віз
 • відбулися значні зміни зовнішності
 • дійсний закордонний паспорт був вкрадений або загублений
 • змінені персональні дані (прізвище, ім’я або по батькові)
 • в документі присутні сторонні записи, печатки, позначки
 • паспорт фізично непридатний (порваний, забруднений і т.д.)
 • умови перебування в будь-якій країні вимагають, щоб до закінчення терміну дії закордонного паспорта залишалося менше кількох місяців

Дитячі біометричні закордонні паспорти можуть оформлятися з народження. Термін їх дії становить 4 роки. З 16 років дітям видаються закордонні паспорти на 10 років.

Як і де можна подовжити строк дії закордонного паспорта?

1 жовтня 2016 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу або спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України». З цього моменту подовження строку дії закордонного паспорта не проводиться.

У разі закінчення терміну дії загранпаспорта громадянам варто звернутися в органи міграційної служби з метою отримання нового паспортного документа. При цьому, закордонні паспорти, строк дії яких вже подовжено, не втрачають сили і можуть використовуватися протягом усього періоду, на який вони були продовжені. Однак не варто забувати, що для відвідування країн Єврозони, дані документи використовуватися не можуть.

Як отримати другий діючий закордонний паспорт?

Законодавство України дозволяє громадянам користуватися двома закордонними паспортами одночасно. Правом на отримання додаткового (запасного) закордонного паспорта мають особи, які постійно проживають в нашій країні і досягли 18-річного віку.

Підставою для оформлення другого закордонного паспорта є необхідність частих поїздок за межі України. Причини здійснення регулярних поїздок повинні бути викладені в заяві на отримання додаткового паспортного документа для виїзду за кордон. Це можуть бути пасажирські або вантажні перевезення, туристична, підприємницька або журналістська закордонна діяльність, поїздки на гастролі або участь в спортивних заходах.

Крім того, покупка додаткового закордонного паспорта актуальна при відвідуванні країн, що знаходяться в конфліктних відносинах. Наприклад, можуть виникнути проблеми з отриманням віз в арабські країни при наявності в паспорті відмітки про відвідування Ізраїлю.

Також, запасний паспорт істотно заощаджує час на отримання віз в консульствах різних іноземних держав (Шенген, Канада, США). Ще однією безперечною перевагою наявності у людини другого закордонного паспорта на термін дії першого, є підтвердження хорошої візової історії для тих посольств, які не люблять ставити візи в порожні паспорта.

Які документи потрібні для оформлення біометричного закордонного паспорта?

Повний перелік документів, необхідних для отримання в Україні біометричного закордонного паспорта наведено нижче:Для дорослих:
 • внутрішній паспорт громадянина України (оригінал та 2 копії)
 • ідентифікаційний код (оригінал і одна ксерокопія)
 • квитанція про оплату адміністративного збору
 • заява-анкета (оформляється на місці)
 • старий закордонний паспорт (якщо є)
Для дітей:

Паспорти для виїзду дітей за кордон можуть їм видаватися з народження. До 12 років на безконтактний електронний носій не вносяться оцифровані відбитки пальців рук і електронний підпис, тому виготовлення біометричного паспорта може відбуватися без присутності дитини. Для отримання дитячого закордонного паспорта з безконтактним електронним носієм батьки дитини повинні надати наступні документи:

 • заяву обох батьків (оформляється на місці) або нотаріальну згоду другого з батьків, якщо батько чи мати не можуть бути присутніми особисто
 • 1 кольорове фото 10 × 15 і 2 фото 3,5 × 4,5 см (80% — обличчя) — для дітей до 12 років
 • свідоцтво про народження (оригінал і копія) — для дитини до 14 років
 • паспорт громадянина України — для дітей, які досягли 14 років
 • паспорти батьків (1-2 сторінки + прописка)
 • ІПН батьків і дитини (при наявності)

Якщо дитина проживає тільки з одним з батьків, до пакету документів для оформлення дитячого біометричного закордонного паспорта, необхідно додатково подати один з наступних документів:

 • довідку про реєстрацію місця проживання дитини разом з тим із батьків, який подає заяву-анкету (форма №3 або Домова книга)
 • судове рішення про визнання другого з батьків безвісно відсутнім
 • виписка з РАЦСу про внесення відомостей про батька дитини зі слів матері
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав батька (матері)
 • судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним
 • свідоцтво про смерть другого з батьків
 • рішення суду про розірвання шлюбу
Скільки коштує біометричний закордонний паспорт в 2018 році?

Офіційна ціна біометричного закордонного паспорта часом далека від реальності, так як при оформленні документа можуть виникнути додаткові витрати. Вартість закордонного паспорта з безконтактним електронним носієм залежить від термінів виготовлення. Тому логічно, що ціна термінового закордонного паспорта буде дещо вищою, ніж при дотриманні стандартних термінів.УжасноПлохоСреднеХорошоОтлично Рейтинг статьи: 4,86 из 5,003 online консультации по “Біометричний закордонний паспорт 2018: документи та ціна

 • 03.09.2017 в 06:44

  Яка актуальна ціна звичайного і термінового оформлення загранпаспорту з біометричними даними? Документ потрібен для виїзду за кордон разом з дитиною. Протягом якого періоду зараз виготовляється пластикова ід картка громадянина України? Дякую за пояснення.

  • 04.09.2017 в 10:26

   З 1 вересня 2017 року вартість виготовлення ID-картки змінено — тепер її ціна становитиме 400 гривень. Заміна паспорта старого зразка на ід картку в ЦНАП коштує 679 грн. Вартість оформлення загранпаспортів з біометричними даними для виїзду за кордон не змінювалась. Залежно від строків видачі, ціна закордонного паспорта становить 957 гривень за звичайне оформлення і 1210 грн. за термінову видачу загранпаспорту.

 • 02.09.2017 в 13:58

  Отримати закордонний біометричний паспорт у Києві можно в найбільшому паспортному центрі, де відбувається оформлення ID-карток і паспортів громадян України для виїзду за кордон (у тому числі, в ЄС без віз). Адреса паспортного центру ДП «Документ»: м. Київ, площа Перемоги, 3, ТРЦ «Україна». Ціна виготовлення біометричного загранпаспорту та ід картки не вища, ніж в міграційній службі чи ЦНАП, а список документів той самий (наведений в цій статті). Раджу паспортний центр, це швидше і дешевше!


Юридические консультации предоставляются только при условии прочтения ВСЕХ предыдущих разъяснений по данной тематике (см. выше), если схожие вопросы не обсуждались ранее.

Добавить комментарий

Доступна консультация автора online ↑